Nuolat kylant elektros energijos kainoms, daugelis žmonių nenoriai naudoja elektros energiją. Laimei, yra keletas priemonių, kuriomis galite sumažinti su šildymu susijusias energijos sąnaudas. Pateikiame geriausius patarimus, kaip taupyti elektros energiją:

1. Išjunkite šildytuvus arba sumažinkite temperatūrą, kol esate išvykę.

Tipiškas scenarijus: prabundate šaltą rytą, drebėdami ir šaldami blaškotės po namus ir spaudote visus mygtukus, norėdami įjungti šildytuvus. Šiluma sklinda pamažu, bet patalpos įšyla tik tada, kai išsiruošiate eiti į darbą, į mokyklą ir pan. Tada išvykstate ir po aštuonių valandų sugrįžtate į gražius ir šiltus namus. Argi tai neskamba maloniai? Tačiau elektros kainoms vis labiau kylant, tai lengviausias būdas švaistyti elektrą ir didinti jūsų namų ūkio sąskaitas už sunaudotą elektros energiją.

Šiuo atveju gali padėti išmanusis šildytuvas.

Programėlėje „Mill“ suaktyvinę savaitės programą, galite iš anksto nustatyti pageidaujamą temperatūrą visuose kambariuose, tad namuose bus jauku ir šilta. Arba dar paprasčiau – galite pasinaudoti iš anksto įvestomis nuostatomis, pagal kurias jau pasirūpinta visomis reikiamomis temperatūromis ir laikotarpiais. „Mill“ šildytuvams taikomas mašininis mokymasis, kad jie patys galėtų nustatyti, kiek laiko užtrunka sušildyti patalpą ir automatiškai įsijungti tinkamu laiku. Kai šeimos nariai išvyksta iš namų, įjungiamas išvykimo režimas, tad kol jūsų nėra namie, šildytuvai automatiškai sumažina temperatūrą iki vos šiltos arba visiškai išsijungia. Kai namai vėl prisipildo gyventojų, pavyzdžiui, 16.00 val., šildytuvai jau būna įkaitinę aplinką iki pageidaujamos temperatūros. Ir tai daroma tinkamu laiku, kad būtų išvengta nebūtino šildymo, kai nieko nėra namuose. Skamba sudėtingai, ar ne? Galime jus patikinti, kad ne, jei turite išmanųjį „Mill“ šildytuvą. Mes pasirūpinome sudėtingais dalykais, o jums tereikia atsisiųsti „Mill“ programėlę ir vienąkart spustelėjus mygtuką prijungti šildytuvus.

Jei norite patys pakoreguoti laiką ir temperatūrą, tai galite lengvai ir greitai atlikti „Mill-app“ programėlėje.

2. Sumažinkite temperatūrą, kol miegate.

Oil filled radiator in bedroom

Grynas oras ir komfortiška temperatūra miegamajame siejama su geru ir kokybišku miegu. Ekspertų teigimu, miegamajame galima veiksmingai sumažinti temperatūrą iki 14 laipsnių. Jei atrodo, kad per šalta, rekomenduojama palaikyti 14–18 laipsnių temperatūrą. Tai taikoma ir vaikų kambariams.

Jei po pietų ir vakare šildytuvai įšyla iki maždaug 21 laipsnio, kad pvz., vaikams būtų patogiau žaisti, ruošti namų darbus ir skaityti prieš miegą, vėliau „Mill“ programoje galima lengvai nustatyti miego režimą. Jį suaktyvinus, šildytuvai automatiškai sumažina temperatūrą miegant, todėl be reikalo neeikvojama elektros energija.

3. Venkite šildytis energijos naudojimo pikų metu.

Kas yra energijos naudojimo šuoliai? Su tuo susiduria vis daugiau žmonių. Elektros energijos kainos kinta kas valandą, o piko metu elektros energijos kainos būna itin aukštos. Pikai paprastai būna ryte ir po pietų arba ankstyvą vakarą, nes tuomet dauguma gyventojų naudoja daug elektros energijos. Naudojant mažiau elektros energijos piko metu, galima nemažai sutaupyti. Siekiant užtikrinti, kad dėl to nenukentėtų komfortas, patartina nustatyti šildytuvus taip, kad prieš pasiekdami aukščiausią temperatūrą jie įkaistų keliais laipsniais labiau nei pageidaujama temperatūra, o tada šildytuvų temperatūrą gerokai sumažinti arba per piką visiškai išjungti. Tuomet kambaryje bus gana ilgai šilta ir jūs nesušalsite. Jei jums įdomu, kada bus kitas elektros energijos pikas, galite atsidaryti „Mill“ programėlę ir peržiūrėti skirtuką „Statistika“, į kurį įtraukėme įrankį, skirtą rytdienos elektros energijos kainoms, įskaitant piko metu, nustatyti. Išmanu, ar ne?

4. Tolygus šildymas taikant PID valdymą.

Ar žinojote, kad įprasti šildytuvai nuolat įsijungia ir išsijungia, kad patalpoje palaikytų pageidaujamą temperatūrą? Tai reiškia, kad jei nustatyta 21 laipsnio temperatūra, ją pasiekus, termostatas išjungs šildytuvus, tada palauks, kol temperatūra nukris, ir vėl juos įjungs ir visiškai įkaitins, kol bus pasiekta nustatyta temperatūra.

Tai sukelia didelius temperatūrų svyravimus ir dažnai be reikalo sunaudojama daug energijos. Čia praverčia PID valdymas.

Skydiniai „Mill WiFi“ šildytuvai nuo kitų šildytuvų skiriasi unikalia PID valdymo technologija. Pasiekus norimą temperatūrą, šildytuvas ją palaikys sumažindamas galios lygį, o ne išsijungdamas, todėl užtikrinamas stabilesnis šildymas su mažesniais temperatūros svyravimais ir be didesnių energijos naudojimo šuolių nei naudojant tradicinius šildytuvus.

5. Atviro lango funkcija.

Ši funkcija yra labai svarbi siekiant užtikrinti maksimalų namų komfortą ir taupyti energiją. Atviro lango funkcija reiškia, kad šildytuvai yra tokie išmanūs, jog nekils pavojus, jei, pavyzdžiui, prieš eidami miegoti atidarytumėte verandos duris arba miegamojo langą ir temperatūra smarkiai nukristų. Išmanieji šildytuvai „žino“, kas vyksta, todėl jei senesni šildytuvai visiškai įkaista, kad palaikytų pageidaujamą temperatūrą, išmanieji šildytuvai išsijungia 10 minučių ir tik tada vėl pradeda šildyti. Tokiu būdu dėl padidėjusio elektros energijos sunaudojimo nepatiriama per didelė apkrova, o vos uždarius duris ar langą nepakyla pernelyg aukšta temperatūra.

6. Atostogų režimas.

Nėra jokios priežasties švaistyti elektros energiją atostogaujant. Praėjo tie laikai, kai reikėjo spėlioti, kokią temperatūrą nustatyti, kad po savaitgalio poilsio namelyje ar ilgesnių atostogų žiemą grįžtumėte į šiltus ir jaukius namus. Dabar tereikia „Mill“ programėlėje įjungti atostogų režimą ir temperatūra bus sureguliuota, o sąskaitos už elektrą, kol jūsų nėra namie, sumažės. Įveskite išvykimo ir grįžimo laiką bei datą. Kol atostogaujate, visuose namuose palaikoma pageidaujama temperatūra. Prieš pat grįžtant namo „Mill“ programėlė automatiškai padidins šildymo temperatūrą, todėl grįšite į maloniai šiltus namus. Lengviau nebūna.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *